Новости

БЕБ частково заблокував потужності учасника зернового коридору. «Транссервіс 2008» буде скаржитися в ДБР

Компанія «Транссервіс 2008» направить заяву до Державного бюро розслідування про перевищення влади або службових повноважень працівниками Бюро економічної безпеки України (БЕБ). Про це у коментарі Forbes розповіла директор «Транссервіс 2008» Павло Хомутовський

Ключові факти

  • 11 травня працівники БЕБ почали обшук на території зернового терміналу «Транссервіс 2008». Слідчі дії завершились 24 травня. Протягом цього часу підприємство не могло виконувати свою діяльність, повідомляли у «Всеукраїнської аграрної ради» (ВАР).
  • «Правоохоронці зайшли на територію під приводом слідства над іншою компанією, і весь цей час просто вдають, що проводять розшукові дії, а по факту блокують роботу підприємства. Через такі дії працівників БЕБ, підприємство, як і його клієнти, серед яких відомі українські агрохолдинги, несуть мільйонні збитки», — написав у Facebook заступник голови ВАР Денис Марчук.
  • Працівники БЕБ розслідують факт ухиляння від сплати податків іншої юридичної особи. Можливо мова йде про компанію ​​Транзит Агро-М, зазначає Хомутовський. В БЕБ вважають, що «Транссервіс 2008» міг бути причетним до злочинної схеми, зазначається у листі ВАР. Слідчі вважають що «Транссервіс 2008» незаконно вивозив сільськогосподарську продукцію через Одеські морські порти.
  • «Транссервіс 2008» вручили ухвалу слідчого судді Печерського районного суду про накладення арешту на частину зерна, що зберігається на елеваторі. «Тобто зараз частково заблоковані потужності підприємства», — зазначає Хомутовський.
  • «Транссервіс 2008» є зерновим складом, який надає послуги із зберігання, транспортування та перевалки зерна у тому числі тих компаній які працюють у рамках зернового коридору. За даними Opendata bot у 2022 році дохід компанії склав близько 476 млн грн.
  • На момент публікації матеріалу БЕБ не надав коментар.

Контекст

Компанія «Транссервіс 2008» належить Роману Терещенко, засновнику групи компаній Trans Trade. Елеватори Транссервіс 2008 можуть зберігати одночасно 19 700 т. зерна та відвантажувати на судно до 10 000 т. на добу.

Навколо компанії періодично зʼявляються скандали. В березні 2021 року поліція проводила обшуки на елеваторах компанії в рамках кримінального впровадження щодо присвоєння кукурудзи на більше ніж 11 млн грн українського філіалу транснаціональної компанії Louis Dreyfus.

Терещенко також спровокував банкрутство зернотрейденгової компанії Spike Trade, як розповідав у 2020 році співзасновник Spike Trade Олександр Соловей. Тоді контрагенти Spike Trade вимагали від Терещенко та Соловья повернути $8 млн.

Останній скандал був повʼязаний із зерновим коридором. Група компаній «Прометей» стверджувала, що «Транссервіс-2008» регулює чергу під навантаження суден в ручному режимі. Через це судно «Прометея» не встигло завантажитися і компанія втратила контракт на постачання великої партії агропродукції.

Back to top button