Новости

Тимошенко нарешті попалася разом із своїм зятем: їх “накрили” за масштабні розкрадання

Очільника "Державної продовольчо-зернової корпорації" (ДПЗКУ) Андрія Власенка затримали при спробі втечі. Він очолював партію "Батьківщина" в одній з областей, а "хлібну" посаду отримав завдяки протекції нардепки Юлії Тимошенко, пише Obozrevatel.

Однак лідерку “Батьківщини” пов’язує з ДПЗКУ не тільки власний менеджер на чолі корпорації. Її дочка інвестувала гроші через фірму заступника Власенка, її зять, як заявляють співрозмовники в правоохоронних органах, був “смотрящим” за компанією, а бізнесмен, якого звинувачують у співучасті в розкраданнях коштів ДПЗКУ, також є членом “Батьківщини”.
Усі учасники резонансної справи навколо державної корпорації пов’язані з Юлією Тимошенко, її зятем Артуром Чечоткіним і партією “Батьківщина”.

Знайомі обличчя

Роман Терещенко, на фірми якого за версією силовиків відправляли зерно за заниженими цінами – давній знайомий зятя Тимошенко, також він був членом її партії. У 2015-му він балотувався до Одеської обласної ради за списком “Батьківщини” (запис є на сайті ЦВК). Тоді він зазначив як місце своєї роботи компанію “Україна-2010”. За даними системи Youcontrol, власник “Україна-2010” Терещенко Роман Вікторович також володіє “Транс Трейд Холдинг”. Пов’язані з ним компанії СН, Trans Trade RK SA, RL Prosperis Commerce SA, Trans Trade RK SA підозрюють у розкраданні коштів з ДПЗКУ. За даними Obozrevatel, Чечоткін не тільки земляк Терещенка (обидва одесити), але і давній його знайомий. За версією правоохоронців, саме він залучив Терещенка до схем на держкорпорації.

Артур Чечоткін, родич Тимошенко, за версією правоохоронців, був тіньовим куратором ДПЗКУ, особисто контролював усі незаконні операції. Ба більше, цю ж інформацію підтверджує і член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко. “Тимошенко обурювалася, що в нас у держкомпаніях неправильні наглядові ради. Ось, ви подивилися, як “правильно працює” наглядова рада. Неформальною наглядовою радою, тобто “смотрящим”, на ДПЗКУ був зять Тимошенко”, – заявив Лещенко в одному зі своїх відео.

Олена Волкова, яка працює заступницею голови ДПЗКУ, ймовірно, допомогла дочці Тимошенко Євгенії інвестувати 196 млн грн в майнінг криптовалют. Варто зауважити, що зазначені 100 млн Євгенії дала її впливова мама, решта додав Чечоткін. Тимошенко ж отримала статок за допомогою американських судів: відсудила компенсацію за політичні репресії ще за часів президентства Януковича. Волкова володіє компанією “Валео”. Євгенія Тимошенко заплатила 196 млн грн компанії “Валео”, якою раніше керувала Волкова. Ба більше, вона вказала право власності на зазначену фірму і в своїй декларації.

Андрій Власенко, головний фігурант, глава ДПЗКУ, який спробував утекти з України, очолював “Батьківщину” в Миколаївській області. В автобіографії, яку він подав до ЦВК, балотуючись до обласної ради, він зазначив, що є членом партії “Батьківщина”. І, попри всі скандали, його все-таки призначили на посаду глави ДПЗКУ.

Як працювала схема

ДПЗКУ отримала кредит під гарантії Китаю, щоб налагодити виробництво і доставлення зерна в китайську держкомпанію;

замість того, щоб постачати зерно до Китаю, його продавали за заниженою ціною наближеним нібито міжнародним компаніям;

насправді компанії контролювалися українцем, давнім знайомим Юлії Тимошенко, Романом Терещенком;
фірми Терещенка отримували зерно без передоплати, а потім не платили за нього.

Тільки за п’ять місяців 2021-го пов’язаним компаніям поставили зерно на понад 6 млрд грн. Результат усього – це валовий чистий збиток компанії підскочив у 3,8 рази до 5,9 млрд грн.

Нагадаємо, що Юлія Тимошенко особисто домоглася призначення Власенка в ДПЗКУ. Лідер “Батьківщини” в ефірі телеканалу “Україна 24” зізнавалася в травні, що сама запропонувала кандидатуру Андрія Власенка на посаду глави ДПЗКУ. Вона впевнено говорила про майбутні успіхи Власенка на своєму новому посту.

Ну, ось і гарантовані успіхи.

Back to top button