Новости

У ДПЗКУ, керівника якої затримали при спробі втечі з України, знову пройшли обшуки

У центральному офісі Державної продовольчо-зернової корпорації, в.о. голови якої Андрій Власенко після спроби втечі з України відсторонений від посади і перебуває під домашнім арештом, у середу, 18 серпня, знову пройшли обшуки Нацполіції.

Дозвіл на проведення обшуків у рамках кримінального провадження №42020160000000609 дав суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк, повідомляє наша редакція.

Обшук стосується розслідування передачі на зберігання зерна компанії «Транссервіс 2008», що належить Роману Терещенку, який у 2010 році був заступником голови правління ДАК «Хліб України». За даними «Слово і діло», саме Роман Терещенко був затриманий разом з в.о. голови ДПЗКУ Андрієм Власенком при спробі втечі з України.

Нагадаємо, правоохоронці вже повідомили їм про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. За даними слідства, злочинна схема полягала в здійсненні експортних операцій зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти. «Зокрема, за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадові особи державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства і експортували товари за ціною, значно нижчою за ринкову. Так, лише протягом січня-травня цього року було укладено близько 10 збиткових зовнішньоекономічних контрактів на експорт зерна», – повідомляли в Нацполіції.

Back to top button